фудбалска правила Фудбал је без претеривања најпопуларнија спортска игра у целом свету. Огроман број одраслих мушкараца и жена, као и дјеце разних узраста, играју ову велику забаву с лоптом која развија тимски дух, побољшава снагу, спретност и издржљивост и промовише социјализацију.

Службена правила игре фудбала су изузетно сложена и далеко од приступа сваком детету. Ипак, деца науче да играју ову игру по сопственим правилима, користећи само основне концепте и нотацију. На овај или онај начин, ова тимска игра се увек показује изузетно занимљивом, узбудљивом и узбудљивом.

У овом чланку нудимо вам правила двориште фудбал за децу, помоћу којих ће свако дете схватити коју функцију ради и како можете помоћи свом тиму да освоји овај изазов.

Правила игре фудбала за децу

За играње фудбала дефинитивно вам је потребна посебна равна платформа величине не више од 30-40 метара и ширине 15-30 метара. Линија се повлачи преко ове области, подељује је на 2 половине, а 6 страна се поставља са стране, од којих 4 углови и 2 су средње.

На крајевима правоугаоника су постављени или приказани исте капије величине 3-4 метра. Службена верзија игре се састоји од 2 периода од по 45 минута, који су одвојени пуком од 15 минута. Ако врло мала деца играју у домаћем фудбалу, која у овом тренутку може бити уморна, полувреме се често смањује на 15 минута, док је трајање паузе само 5 минута.

Пре почетка игре сви учесници су подељени у 2 тима, од којих свака садржи исти број играча од 4 до 11, у зависности од договора између страна. Остали момци у исто време могу да седну на клупи и сачекају свој ред.

Сваки члан тима у фудбалу обавља одређену функцију. У том случају, улоге између играча могу се дистрибуирати на различите начине - сваки тим мора имати једног голмана, једног или више нападача, као и играче средине и одбрамбене играче. На почетку игре сваки играч заузима место на терену, на основу изабраног пласмана.

По правилу, игра почиње са жребом. Уз помоћ је одређено које ће екипе прво започети игру и који ће тим самостално одабрати капију. У другој реализацији, лопта игра судија, а тим који је успео да га први добије одмах уђе у игру.

У сваком случају, игра почиње усред поља, где капетан једног од тимова или судија ставља лопту у игру. У будућности, током читаве утакмице, учесници покушавају да га што ближе вратима свог противника и постигну гол, а такође не дозвољавају играчима "непријатељског" тима на половину поља.

Према правилима, сви играчи играју руку у фудбалу, изузев голмана, није дозвољено. Додавање, заустављање и заштита лопте у овој игри дозвољено је само ногама. У овом случају, не можете међусобно ставити кораке или притиснути остале момке.

Свако кршење правила у фудбалу одмах одређује судија или његов помоћник. У зависности од тога шта се тачно десило, играч може бити упозорен или послат. Поред тога, тим који је прекршио правила у фудбалу може се добити слободан ударац или казна. казнена правила у фудбалу Освојене бодове за голове постигнуте као резултат таквих штрајкова се рачунају према победничком тиму заједно са осталим бодовима.

У случају да резултат такмичења није одређен резултатом две половине, према правилима, додатно време се додељује фудбалу. У међувремену, потреба за тим се јавља само ако победник мора бити у игри. У пријатељским утакмицама, дозвољено је жребање.

Такође вам нудимо да се упознате са правилима игре у игри пионирска лопта.